Uyuz Böceği ve Uyuz Hastalığı

uyuz-bocegi

Uyuz böcekleri isimlerini sebep oldukları uyuz hastalığından dolayı almaktadırlar. İnsanlarda ve hayvanlarda nükseden bu hastalık mutlaka tedavi edilmelidir. Günde ortalama olarak yüzlerce insan uyuz hastalığı şikayeti ile hastaneye başvurmaktadır. Uyuz böceği ve uyuz hastalığı insanlar üzerinde oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Uyuz Böceği Nedir?

Organizma olarak yaşayan, parazitlere benzeyen, akar, mayt ve mite organizmaları gibi deri ile beslenen, gözle görülemeyecek kadar küçük olan haşereye denir. Bu haşere insan veya hayvan derisi üzerinde boşluklar açar ve bu boşluklarda yumurtalar bırakarak ilerler. Bu yumurtalar deri ile birleştiği zaman çok büyük bir kaşıntıya neden olur ve uyuz hastalığı olarak tabir edilen hastalığın oluşmasına sebebiyet verir.

Uyuz Hastalığı

Uyuz böceğinin sebep olduğu bir cilt ve deri hastalığıdır. Bu hastalık genellikle küçük çocuklarda, evcil hayvanlarda, cilt ve deri hastalıklarına yatkın olan bireylerde sıklıkla görülür. Kaşınan bölge vücudun büyük bir bölümünde ilerler ayrıca bu hastalık bulaşıcı bir hastalıktır. İnsandan insana, hayvandan insana da bulaşabilir. Uyuz hastalığının tedavisi ortalama olarak 10 gün sürer ve tedavide kullanılan ilaçlar genellikle kremlerdir. Tedavi ile birlikte mutlaka ilaçlama hizmetleri de almalı, en etkili korumayı sağlamalısınız.

Avcılar Böcek İlaçlama firması olarak sunduğumuz tüm hizmetler sizlere en garantili şekilde sunulmaktadır. En modern yöntemlerimize en uygun fiyatlarda ulaşmak için çağrı merkezlerimizi hemen arayabilir, haşerelerle ilgili merak ettiğiniz her şeyi bizlere danışabilirsiniz.  Ayrıca iletişim bölümümüzdeki talep formlarını doldurarak, firmamızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir