Pire ilaçlama

ambarli-bocek-ilaclama

Pire ilaçlama çoğu kişinin ortak sorunu olan bu haşere türüne karşı alınan profesyonel tedbirdir. Pire ile karşılaşan çoğu kişinin yanıldığı fikir bireysel uygulamalar sonucunda pire türlerinin yok edilebileceğidir. Fakat pire ile mücadele de bireysel uygulamalar hiçbir zaman kalıcı sonuçlar elde etmemektedir. Çünkü pireler bulunduğu alan içerisinden bıraktığı yumurtalarda dahil olmak üzere ilaçlanmalıdır. Amatör uygulamalar ile ilacın tüm alana nüfus etmemesi ve kullanılan ilacın pire türüne göre tespit edilmemesi uygulamayı başarısız kılan en önemli nedenlerdir. Pire ile mücadele etmek için bu haşereyi yakından tanımakta fayda var. İşte pirelerin en belirgin özellikleri;

  • Pire kişinden kişiye geçerek hızla yayılmaktadır.
  • Geceleri aktif hale geçerler ve gündüzleri saklandıkları yerin mikroplarını taşırlar.
  • Hayvanların sırt bölgelerinden, yünlü eşyalarda ve kalabalık yerlerde aktif olurlar.
  • Yumurta bırakarak üreyen pireler bulunduğu alanda yer alan eşyaların arasına da yumurtalarını bırakabilirler.
  • Yumurtadan çıkan yavru pireler, kısa zaman süre olgunlaşarak yeni yumurtalar bırakmak için üreme evresine geçerler.

Bu gibi durumlarda pire türlerinin üremesine fırsat tanımadan pire ilaçlama uygulamalarına başvurulmalıdır.

Pire ilaçlaması Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlaması nasıl yapılır? Pire ilaçlaması için mutlaka bilgi ve tecrübe sahibi kişilerden destek alınmalıdır. Kullanılan pire ilacı ve yöntemleri doğru belirlendikten sonra pire ilaçlama çalışmalarına başlanmalıdır. Pire ilaçlama Yöntemleri;

  • Buharlama yöntemi
  • Sisleme yöntemi
  • Püskürtme yöntemi
  • Kokulu/kokusuz ilaçlama

Pire ilaçlama uygulamasında püskürtme yönteminde kokulu ilaçlar kullanılır. Havaya püskürtülen ilaçların etkisi ile pireler teker teker yere dökülür. Ağır kokan bu ilaçları ortamdan dağıtmak için alan iyi bir şekilde havalandırılır. Temizlik yapıldıktan sonra eski yaşantıya geri dönülebilir.

Pire İlaçlama Şirketleri

Pire ilaçlama şirketleri arasında sağlam referanslara sahip olan ve İstanbul’un bütün ilçelerinde faaliyet gösteren Avcılar Böcek İlaçlama firmamızda, pire ilaçlama uygulamalarımız en ekonomik ilaçlama fiyatları ile yapılmakta olup pire ilaçlama şirketleri arasında en yüksek kaliteyi sunmaktadır. Haşere türlerinin tamamından güvenli tekniklerle kurtulmanın ve yaşam alanlarınızı eski sağlığına kavuşturmanım en doğru adresi pire ilaçlama firmaları olmaktadır.

Firmamız haftanın 7 günü günün 24 saati ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Haşere problemlerinize destek ve bilgi almak için Müşteri temsilcilerimize gün boyu ulaşabilirsiniz.

Pirenin Zararları

İnsan sağlığı açısından tehlike yaratan haşere türlerinin en bilinen zararlısı da piredir. Pire çeşitli türlere sahip olup insan ve hayvan kanı emerek beslenmektedir. Pirenin zararları en çok evcil hayvanları ve bağışıklık sistemi zayıf olan insanları etkilemektedir. Çünkü pireden geçen virüsler bu gibi durumlarda çabuk etki göstermektedir. Pire Türleri; İnsan piresi, pamuk piresi, kedi piresi, köpek piresi, kuş piresi, pamuk piresi, kar piresi, toz piresi, tavuk piresi.

Pirelerden kurtulmak için firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşarak profesyonel destek talep etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir