Kırkayak Nerede Yaşar ?

kirkayak-ilaclama

Kırkayak nerede yaşar? Oldukça farklı bir yapıda olan ve ülkemizde de çok sayıda bulunan kırkayaklar, otçul beslenen haşereler arasında en çok zararlı olan türlerdendir. Üyesi olduğu familya gereği çıyanlarla akraba olmaları, zaten onların ne denli zararlı olduklarını kanıtlar niteliktedir. Peki, kırkayakların özellikleri nelerdir?

  • En bilinen özellikleri ile kırkayaklar en fazla ayak sayısına sahip olan canlıdır.
  • Kırk tane ayağı yoktur fakat bilinen en fazla ayaklı kırkayak, 700 ayağa sahip olan ve tropikal iklimde yaşayan türüdür. Peki kırkayaklar nerede yaşar ?
  • Otçul beslenirler. Bu nedenle de ağaçlarda, bahçelerde, yeşil alanlarda, saksılarımızda, toprakta, nemli bölgelerde, yaprakların üzerinde bol miktarda bulunurlar.
  • Aynı zamanda çürükçül de beslenirler. Çürümüş yapraklar, çürümüş meyveler gibi… Bu nedenle de sonbaharda bahçelerde çok fazla kırkayaklara rastlayabiliriz.
  • Boğumlu bir vücudu vardır ve esnekliğini bu özelliğinden dolayı alır.
  • Etli yapısı ile diğer haşereler için yem amacıyla kullanılır. Bu demek oluyor ki evinizde kırkayak varsa, ardından diğer haşerelerin de evinize gelmesi an meselesidir.

Kırkayak ile mücadele için geleneksel yollara başvurmak zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır. Kırkayak ilaçlama uygulaması yaptırmak için İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin bütün ilçelerinden bizleri arayabilirsiniz.

Kırkayak Sokması

Kırkayak sokması oldukça önemli ve tehlikeli bir durumdur. Her ne kadar otçul beslenseler de kırkayaklar bizleri ısırıp sokabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında hiçbir şekilde vakit kaybetmeden bölgeyi bol su ile yıkamalı, beklenmedik bir morarma, kanama, şişlik görüldüğünde en yakın sağlık birimine gitmeliyiz. İnsan sağlığına ciddi zararlar veren kırkayak ve diğer haşerelerden kurtulmak için firmamızda uzun yıllar üzerinde yapılan çalışmalar ile son halini alan böcek ilaçlama yöntemlerimizle haşere sorunundan kurtulabilirsiniz. Böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

  • Jel İlaçlama
  • Sıvı İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

Avcılar Böcek İlaçlama olarak ilçemizin tüm haşere şikayetlerini modern ilaçlarımızla yok ediyor ve sizlere en garantili işlemleri sunuyoruz. Avcılar’da senelerden beri en kurumsal böcek ilaçlama şirketi olarak 7/24 hizmet vermekte ve halkımızın sağlığını haşerelerin zararlarından gözetmekteyiz.

Kırkayak İlaçlama Şirketleri

Kırkayak ilaçlama şirketleri ile çalışmadan önce sektörde iyi bir araştırması yapmanızda fayda var. Çünkü sıradan ve amatör yollara başvuran firmalar haşereleri değil yok etmek, daha fazla çoğalmalarına sebep olur. Bunun yanında ödediğiniz paranın ekonomik kaybı ile baş başa kalırsınız. Bu bağlamda uyguladığı yöntem ve müşteri memnuniyetini esas alan anlayışı ile sektörün 1 numaralı ismi olmuş Avcılar Böcek İlaçlama firmamızı günün her saati arayabilir, kırkayak ilaçlama uygulaması için randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir