Kalorifer Böceği İlaçlama

kalorifer-bocegi-ilaclama

Kalorifer böceği ilaçlama yaşam sürdüğümüz alanlarda en çok görülen haşere türleri arasında yer almaktadır. Yumurta bırakan kalorifer böceği kısa zamanda yüzlerce sayıya ulaşır. Yumurtalarını paketler içinde oluşturan kalorifer böceği, tek pakette 40-50 adet yavru bırakır. Dişi kalorifer böcekleri yumurtalarını belli bir süre sırtında taşımaktadır. Kalorifer böcekleri tek seferde 250-300 yumurta bırakarak bulunduğu alan içerisinde hızla çoğalmaktadır. Dolayısıyla kalorifer böceği ilaçlama uygulamalarında geç kalınmamalıdır. Kalorifer böceği ile doğal mücadele mümkün olmadığı gibi kalorifer böceklerinin daha fazla çoğalmasına neden olur. Kalorifer böceği ile mücadele için Avcılar İlaçlama firmamızı arayabilir, uygun ödeme koşullarımızdan yararlanabilirsiniz.

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri haşerenin türüne ve yoğunluğuna göre belirlenir. Kalorifer böcekleri, sıcak ve nemli alanları oldukça severler. Mutfak, banyo, tuvalet, lavabo dipleri, gider boruları, mutfak su boruları kalorifer böceğinin en çok görüldüğü alanlardır. Bu gibi alanların ilaçlama uygulamaları derinlemesine yapılmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri uzman firmalar tarafından çeşitli yöntemler dahilinde uygulanmaktadır. Kalorifer böcekleri oldukça dayanıklı canlılardır. Bu nedenle doğru yöntem ve etkili böcek ilaçları kullanılmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Sıvı ilaçlama
  • Jel ilaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve kalorifer böceklerinden kurtulmak için firmamızı 7/24 arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Kalorifer Böceği Zararları

Kalorifer böceği zararları diğer haşerelerde olduğu gibi salgın hastalıklarla başlar. Özellikle astım ve alerjik reaksiyonları olan kişilerin dikkat etmesi gereken kalorifer böceği ile mücadele profesyonel bir ekip ile çalışarak mümkündür. Kalorifer böceğinin zararları sıralanacak olursa;

  • Kalorifer böceği çöplük, kanalizasyon ve gider boruları gibi birçok alan içerisinde dolaşan bir böcektir. Ve bu gibi alanlarda yer alan her türlü atıkla beslenebilir.
  • Kalorifer böceğinin bu özelliği beraberinde birçok hastalığın insanlara taşınmasına neden olmaktadır.
  • Mikrop, bakteri ve virüs taşıyıcısı olan kalorifer böcekleri insanların çeşitli hastalıklar yaşamasına neden olmaktadır.
  • Bu canlılar hastalıklarını yaşam alanlarımıza bırakmış oldukları dışkı ve salya yoluyla bulaştırırlar.

Avcılar kalorifer böceği ilaçlama uygulamalarımız alanında uzman personellerimiz tarafından gerçekleşmektedir. Kalorifer böceği ile mücadele aşamasında doğru türün tespit edilmesi gerekir. Çünkü kalorifer böcekleri kendi arasında türlere ayrılmaktadır. Hamam böceği, karafatma, alman hamam böceği, oryantal hamam böceği gibi türlere sahip olan kalorifer böceği, türüne göre ilaçlamalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir