Evlerde Tahta Kurusu İlaçlama Yöntemleri

Evlerde-Tahta-Kurusu-Ne-Arar

Evlerde tahtakurusu ilaçlama yöntemleri soruna kalıcı çözümler üreten profesyonel uygulamalardır. Böcek istilası evler için en çok korkulan olaylardan bir tanesidir. Tahtakurusu ve diğer haşereler ile mücadele ederken bu haşerenin özelliklerini iyi bilmemiz gerekir. Tahtakurusu ilaçlama uygulaması ile kökten çözüm ürettiğimiz bu haşerenin özelliklerini sıralayacak olursak;

  • Tahtakuruları korkunç görüntüleri yanında insan vücudunda görülebilir izler bırakarak insanlara zarar verebilir.
  • Tahtakuruları yalnızca memelilerden ve kuşlardan kan emerek beslenirler.
  • Kan emmek için gece olmasını bekleyen tahtakuruları ışığı sevmez ve genellikle karanlık, ışıktan uzak ortamlarda yaşamayı tercih ederler.
  • Bu sebep ile günün büyük bir bölümünü saklanarak geçiren tahtakurularını evin içerisinde fark etmek oldukça zordur.
  • En çok rastlanılan tahtakurusu türü 5mm boyunda ve kırmızı renktedir. Tahtakurularının ilk olarak yarasa paraziti olduğu düşünülmekte idi. Ancak günümüzde insan paraziti olduğu düşünülmektedir.

Böcek ilaçlama sektöründe yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikim ile kaliteli hizmet sunan Avcılar Böcek İlaçlama firmamız İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinde faaliyet göstermektedir. Firmamızdan 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet alabilirsiniz.

Tahtakurusu Isırması

Tahtakurusu ısırmasının henüz bilinen herhangi bir hastalık etkisi yoktur. Ancak cilt tahrişlerine, psikolojik etkilere ve alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Isırıklar aşırı derecede kaşıntı hissi uyandırır. Bu sebep ile sürekli kaşıdığınız bölgede kaşıntı sonrası iz kalmasına sebep olabilir. Tahtakuruları havanın sıcak veya soğuk olmasından etkilenmezler. Ev ilaçlama profesyonellere bırakılmalı yaşam alanı olması sebebiyle hatasız bir uygulama yapılmalıdır. Her türlü hava şartına uyum sağlayabilirler. Hatta aşırı soğuk havalarda yaşamsal faaliyetlerini yarıya indirerek 1 sene boyuncu uyku halinde hiçbir şey yemeden yaşayabilirler. İlaçların etkili olabilmesi için doğrudan tahtakurularının vücudu ile temas etmesi gerekmektedir.

Tahtakurusundan Kurtulma Yolları

Tahtakurusundan kurtulma yolları şirketimizde geliştirilirken son teknolojiye uygun bir sistem ile yeni halini almıştır. Tahtakuruları birçok böceğe kıyas ile daha dayanıklı ve birçok yaşam koşuluna uyum sağlayabildiği için baş edilmesi en zor böcek türlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda tahtakuruları çok çabuk ürerler. Dolayısı ile evinize girdiğini fark ettiğiniz an hiç vakit kaybetmeden kurtulmak için çalışmalara başlamanız gerekmektedir. Uzmanlardan edinilen bilgiler doğrultusunda tahtakurusu ile baş etmenin altın kuralları:

  • Elinizdeki amatör ilaçlar ile kontrol altına almak.
  • Bu alanda profesyonel bir ekipten profesyonel bir yardım almak.
  • İlaçların doğrudan vücutlarına temas edecek şekilde kullanılması.
  • Evlerin kuytu köşelerinin temizliğine dikkat edilmesi.

Tahtakurusu İle Mücadele’de İpuçları

Uzman ev ilaçlama firmaları tahtakurusu ilaçlama konusunda uzman hizmetlerinden yararlanmak en akıllıca çözüm yolu olacaktır. İstanbul’da yaşayan ve evinde tahtakurusu bulunan kişiler kendilerine en uygun hizmeti bulmak için internette İstanbul ilaçlama konusunu araştırabilirler. Bu şekilde tarayıcıdan bir araştırma yapıldıktan sonra karşınıza çıkan birçok alternatiften kendilerine en uygun olanı değerlendirip, seçilebilirler. İstanbul’un Bağcılar semtinde yaşayanlar için örnek bir firma olarak Bağcılar Böcek İlaçlama firması verilebilir.

Ulaşmanız için internet sitesi: http://www.ozbocekilaclama.com/ Bu siteden ihtiyacınız olan hizmeti seçip faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir