Küçükçekmece Başakşehir Böcek İlaçlama Hizmetleri

kucukcekmece-basaksehir-bocek-ilaclama

Başakşehir böcek ilaçlama hizmetleri böcek ilaçlama içerisinde en ön sırada gelir. İlaçlama hizmetlerini bölgedeki her noktaya yapmaktayız. Başakşehir binanın olduğu kalabalık bir ilçe olduğundan, haşere tehditleriyle karşı karşıya gelmesi olasıdır. Yapılabilecek ihmalkârlıklar büyük sorunlara neden olabileceğinden mutlak suretle dikkat edilmesi gerekmektedir. Başakşehir İlaçlama bölgenin her noktasına, günün 24 saati hizmet vermektedir. Ve garantili ilaçlama ile olumlu sonuçlara ulaşmaktadır.

Böcek İlaçlamanın Önemi

Böceklerin tercih ettiği alanlardan bahsedelim;

Pis alanları tercih ederler,

Besin artıklarının bulunduğu alanlar, o artıklardan beslendikleri için vazgeçemedikleri alanlardandır.

Bu nedenler ışığında temizlik konusunda ekstra dikkatli olunması gerekmektedir. Dikkatsiz bir tutum haşerelerin çoğalmasına ve etrafa yayılmasına neden olacaktır. Bahçelerde eğer çöp artıkları varsa oralardan beslenip, üreyip apartmanlara kolaylıkla gireceklerdir. Evlerin içine de apartmanlardan geçip ulaşabileceklerdir. Bu oluşum karşısında da en önemli uygulama böcek ilaçlama uygulamalarıdır.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilikler;

  • Böcek türlerine,
  • Yoğunluklarına,
  • Bulundukları alanlara göre değişiklik gösterebilir.

Böcek ilaçlamaları; kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama olarak üçe ayrılır. Hepsi farklı tür ilaçlamalardır. En doğru tekniğe karar verilmesi, uzman bir böcek ilaçlama şirketinin alan üzerinde yaptığı tetkikler ve incelemeler sonrası olur. Şimdi bu ilaçlama tekniklerinden bahsedip, fikir sahibi olmanızı sağlayacağız;

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama etkili bir ilaçlama yöntemidir. Böcek ilaçlamanın yapıldığı an içerisinde alanda bulunmanın bir sakıncası yoktur. İlaçlama öncesi hazırlık ve ilaçlama sonrası temizlik yapılmasına gerek yoktur. İlaçların yoğun olduğu yerde kullanılabilir. Kısa sürede çok etkili bir işlemdir.

Kokulu İlaçlama

Çok etkili ve kısa sürede kesin sonuçlu bir ilaçlama yöntemidir. İlaçlama öncesi hazırlık gerektirir. Yoğun kokulu bir ilaçlama türü olduğundan ilaçlama sırasında alanda bulunulmaması gerekir. Eğer evcil hayvanınız var ise onun da evden uzaklaşması gerekir. Bir akvaryum varsa evde üstü örtülmelidir. Üstü açık hiçbir besin bırakılmamalıdır.

Jel İlaçlama

Genelde hamam böceği ve kalorifer böcekleri tarzındaki böcekler için kullanılır. İlaç jel şeklindedir ve tabanca ile sıkılarak uygulanır. Böceklerin bulunduğu tahmin edilen yerlere, kapı eşiklerine, duvar çatlaklarına sürülür. İlacın mantığı onu yiyen böceklerin yuvalarına giderek ölmeleridir. Böcek leşiyle beslenen böceklerde, zehirlenmiş böceği yiyerek sırasıyla ölürler.

Bu uygulamalar ancak uzman bir el tarafından yapılabilir ve ancak o zaman olumlu sonuç alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir