Avcılar Akrep İlaçlama

akrep-ilaçlama

Akrep, örümceğimsiler grubuna dahil edilen, genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan, kuyruğunda zehir iğnesi bulunan eklembacaklılara verilen genel isimdir. Akrepler kendilerinden küçük canlıları yiyerek beslenseler de, insan yaşam alanlarına yakın bölgelerde yaşamaya elverişli olmalarıyla bilinirler. 600’den fazla türü olan akrep zararlısı, az zehirli ya da ölümcül zehre sahip olanlar farketmeksizin tehlikeli ve insan sağlığına zararlıdır. Avcılar bölgesi böcek ilaçlama konusunda uzman ekibimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızla, ev ve işyerlerinizdeki akrep istilasına müdahale ediyoruz. Avcılar akrep ilaçlama servisi olarak , %100 çözüm garantisi vererek, evlerinizi her çeşit haşereden arındırıyoruz.

Avcılar Akrep İlaçlama

Haşere ve akreplerin yoğun olarak görüldüğü yaz aylarına girişte akrep ilaçlama işlemi yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak yeterince araştırma yapmadan böcek ilaçlama işlemine girişen bazı insanlar; belgesi ve ruhsatı olmayan merdiven altı firmalarla anlaşarak sağlığını tehlikeye atmaktadır. Ayrıca bazı Avcılar akrep ilaçlama firmaları, haddinden fazla ücret talep etmekte ve böcek ilaçlama servislerine karşı ön yargı duyulmasına sebep olmaktadır. Firmamız; en uygun fiyat, en iyi sonuç mottosuyla hizmet vermekte olup; en ekonomik ilaçlama servisi ile sizlere kesin sonucun garantisini vermektedir.

Akrepler Hakkında Az Bilinen Gerçekler

 • Akrebin en arkasında kalan bölümü kuyruğu olarak bilinse de, aslında gövdesinin daralan kısmıdır. Çünkü içerisinden akrebin bağırsakları geçmektedir.
 • Akreplerin tarihçesi çok eskiye dayanmaktadır. 400 milyon yıllık taşların içerisinde akrep fosillerine rastlanmıştır.
 • Güneşte kurudukları için gündüz saklanır gece avlanırlar.
 • Başlarının tepesinde 2 orta göz, yanlarda ise 2 ya da 5 çift yan göz bulunmaktadır.
 • Tarakları hassas bir radar gibidir. Avlarının yönünü yaydığı titreşim sayesinde ayırt ederler.
 • Akrepler ortalama 1 sene aç ve susuz yaşayabilir.
 • Kopan organlarını yenileyebilen ve radyasyona dayanıklı olan bu hayvanlar; bir radyoaktif patlamada yeryüzünde kalacak son canlı olabilir.
 • Bir akrep ne kadar susuz kalırsa zehri de o kadar kuvvetlenir.
 • 3 hafta buzdolabında donuk vaziyette tutulan akrep, buzu çözüldüğünde yaşamına kaldığı yerden devam etmektedir.
 • Çoğu akrep, bir su aygırını sokarak öldürecek zehre sahiptir.
 • Dişi akrep ortalama 60 yavru doğurur. Yavru doğar doğmaz annesinin sırtına yerleşir ve ilk deri değişimine kadar (15-20) gün hiçbir şey yemeden burada annesinin vücut enerjisiyle beslenir.

Evinizde akrep görür görmez harekete geçmeniz gerekmektedir. Aksi halde hızlı bir şekilde üreyen bu haşere türü evinizi istila ederek sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. Avcılar akrep ilaçlama konusunda çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir