Akrep ilaçlama uygulaması

akrep-ilaçlama

Eklem bacaklılar sınıfının 4 ayaklı, ön tarafında 2 kıskacı bulunan tümü zehirli türü olan akrepler insan hayatı için son derece tehlikeli canlılardır. Akreplerin günümüzde 1753 türü olduğu bilinmektedir. Kanatları yoktur ve hareket kabiliyetleri son derece zayıftır. İnsanlarda sürünüyormuş algısı yaratır. Avcılar böcek ilaçlama firmamız diğer böcek çeşitleri gibi akrep ilaçlama uygulaması da vermektedir.

Genellikle binaların çatı katlarında, bodrum katlarında, taş aralarında ve duvar yarıklarında barınır. Akrepler insanların yaşam alanlarına girdiğinde birçok maddi ve manevi olumsuzluklara neden olur.  Akrep sokması sonucunda kişilerde; yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, iştahsızlık ve titreme gibi reaksiyonlar görülebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna gitmek gerekir. Akrepler birçok kalıcı ve bulaşıcı rahatsızlıklara neden olabileceği gibi ölümcül sonuçlarda doğurabilir.

Sıcağa ve soğuğa karşı son derece dayanıklı olan bu canlı, yalnızca karın uzun süre toprakta kaldığı bölgelerde yaşayamaz. Akrepler ölü böcekler ve farelerle beslenir. Genellikle kendini korumak içgüdüsüyle insanlara zarar verir. Zor yaşam koşullarına karşı dayanıklı oldukları için 1 yıl boyunca aç ve susuz kalabilir. Aynı zamanda akrepler kopan organlarını yenileyebilme özelliğine sahiptir. Diğer canlılarda olduğu gibi yumurtlamaz, doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık 15, 20 adet akrep yavrusu dünyaya getirir.

Avcılar böcek ilaçlama Sağlık Bakanlığı’nca onaylı bir firma olarak tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bununla birlikte kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Akrep ilaçlama uygulaması sonrası uzun bir süre şikayet edilen alanda herhangi bir akrep türü ile karşılaşmak olası değildir; fakat sürekli sterilize edilmiş bir ortam için belirli periyotlar halinde devamlı olarak ilaçlama işlemi uygulanmalıdır.

Sizde eviniz, iş yeriniz gibi kişisel alanların yanı sıra toplumsal herhangi bir alanda akrep problemi yaşıyorsanız, Avcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimizden akrep ilaçlama uygulaması hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir